ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

 
ANASAYFAFOTO GALERİVİDEO GALERİÖNEMLİ TELEFONLARREKLAMYAZARLAR
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905437242063
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER
Aidat Borcu Sorgulama
Ali SARI
RAHMAN ve RAHİM olan yüce ALLAH Azümüşşan'ın adıyla "BİSMİLLAH"
17/08/2020
RAHMAN ve RAHİM olan yüce ALLAH Azümüşşan'ın adıyla "BİSMİLLAH"
ALLAH'ın c.c Selamı Rahmeti Yardımı Bereketi İnayeti üzerinize olsun dostlar.
Sizlerle Hasbihal etmeye niyetlendim sizde iştirak etmeye niyetlenin inşa ‘ALLAH.
İnsanlar belli bir toplumun içinde dünyaya gözlerini açar bulundukları toplumda yavaş̧ yavaş̧ büyürler bu büyüme o an yavaş̧ gibi görünsede geriye dönüp bakıldığımda yılların nasıl akıp gittiğini ömrünün yarısının nasılda çabucak geçtiğini anlayamaz.
İşte bu evrelerden geçen insanlar ne badireler atlattıklarının muhasebesini yaparken yüzünde bazen tatlı bazen acı tebessümler belirir.
Kişi değişmez gelişir derler bazı büyüklerimiz onun içindir ki biz kendimizi geliştirdikçe bazı kimseler tarafından sen değiştin diye eleştirilir hatta bazen suçlanırız.
RABBİM insanı Eşrefi mahlûkat olarak yaratmıştır: "YARATILMIŞLARIN EN ŞEREFLİSİ" yani tüm program daha dünyaya gelmeden "YARATICI" (c.c) tarafından insana yüklenmiştir.
Şöyle bir düşünün elinizdeki telefonda yüzlerce program fabrika ayarlarında yüklenmiş̧ olarak varken! Bir o kadarında tercihe göre kullanıcı yükleyebilir ve bunları dünyalık işlerini kolaylaştırmak için kullanırken; kimileri de üç̧ beş̧ yada on programı kullanmayı bile yeterli görüp diğerlerini çok görebilir. Kullanmadığı programlar o kullanmıyor diye işe yaramadığı anlamına gelmez.
Buradan hareketle, elimizde kullandığımız bu cihazı ve yüzlerce programı yapan "fâninin" yaptıklarıyla işlerimizi takip etme ve yoluna koyma gibi durumlardan faydalanabilirken: Kâinatın 'YARATICISININ' en şerefli mahlûka (İNSANA) yüklediği programlardan bihaber olanların, haberdar olanlara ötekileştirme gözüyle bakması ne kadar doğru ve ne anlam ifade eder ki?
Kişi kendisiyle büyüyen bir insanın sonradan ve fakat aslında, Yaratılışta var olan programları çalıştırma noktasında gayret edip o bilince ulaşıp, Rab'ın hediyesini kabul ederek ve bu güzelliği kendisi gibi Eşrefi mahlûk olan insanlar la paylaşmasını kendi çevresindeki kimi kişiler tarafından kabul görmemektedir.
Aynen ellerindeki teknolojiden faydalanmayı bırakın yadırgadıkları gibi sizdeki bu cevheri de yadırgayacaklardır.
Sakın ola bu gibi durumlar çıkmış̧ olduğunuz bu bilinçli ve ışık dolu yoldan sizi alıkoymasın.
Yolunuz açık ışığınız bol olsun. RABBİM yolunuzu açık eylesin.
Selam ve dua ile kalın sağlıcakla.


471 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

"Kelebek".... - 23/07/2020
Kaleme almaya çalıştığım bir kaç̧ yazıda; Hep vatandaşın kendi hakkını bilmesini şehri için mücadele etmesi gerektiğini ısrarla üzerinde durarak belirtmeye çalıştım.
Esnaf gözüyle... - 09/06/2020
Herkes bir şeylerden şikayetçi, Ama ne hikmetse hiç kimse memleketi için şehri için elini taşın altına sokmuyor. Nedendir? bilemiyorum. Bir şehrin kalkınmasından sadece yöneticiler mi sorumludur?
BU ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKAR MI? - 29/01/2019
Eski siyasiler çok çıkarttılar şapkadan tavşanı. Hatta hamsiyi kavağa çıkartanlar bile oldu. Birileri çıkıp şunu diyebilir: Valla doğrusunu isterseniz bu defa işler zor gibi görünüyor. Zira kiminle konuşulsa bir fikri sorulsa Ceyhan’ın yolundan
SEÇİM VAKTİ DOĞRU SAFTAMIYIZ? - 07/01/2019
Beş yıl ne çabuk da geçti. Çocuklar genç oldu, gençler biraz daha olgunlaştı, orta yaşlılar ihtiyarlık çeyreğine varmak üzereler.
BEYİN DURUNCA, AKIL YOLUNU ŞAŞIRINCA MEZARLIKTA ÇİFTE TELLİ OYNANIR.... - 09/11/2018
İki kişi arasında yaşanan çok manidar bulduğum gerçek diyaloğu sizinle paylaşmak istedim.
El BİRLİĞİYLE CEYHANI BU HALE GETİRDİK!!! - 25/09/2018
Bir hastanın iyi olabilmesi için dostlar, en önce hastanın iyi olmaya istekli olması ve ondan sonra doktora gidip tedavi olması lazım gelir. Burdaki İyi olmaktan kasıt Ceyhanın iyi olmasıdır.