ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

 
ANASAYFAFOTO GALERİVİDEO GALERİÖNEMLİ TELEFONLARREKLAMYAZARLAR
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905437242063
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER
Aidat Borcu Sorgulama
Tamer Arslan
maviradyogazetesi@outlook.com.tr
Yönetme Sanatı ‘Siyaset'
30/06/2020
Yönetme Sanatı ‘Siyaset'
Siyaseti en iyi bilen ülkemiz de benim kanımca Doğu Karadeniz Bölgesi, Bunu kendi gözlemlerime ve tecrübeme dayanarak söylüyorum. Belki sizlerin de farklı fikirleri vardır. Bu düşünceye nasıl vardığımı bir anlatayım siz değerli okurlarıma; Doğu Karadeniz Bölgesine sürekli giden biriyim ilk gidiş tarihi 1989 yıllı hatırladığım kadarıyla yani yılda birkaç kez giderim Korona salgının nedeniyle bir yıldır gidemiyorum.
Samsun'undan başlarsak Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin bu bölge Muhteşem gelişmiş her dönem her iktidarda muhakkak Tüm partiler iktidarı muhalefeti birleşir bölgesinin kentinin hangi sorunu varsa Altı ilin milletvekilleri birleşir tüm illerin sorunlarını çözerler kentlerinin en ücra köylerine kadar birde bu kentlerde doğal yapıları gereği her yer dağlık düz bir ova çok kısıtlıdır.
Bir yolu bir alt yapıyı yapmak için çok yüksek maliyetler gerektirmektedir. Kısacası her iktidar döneminin nimetlerinden yararlanırlar çalışkan birlik beraberlik içinde olan örnek insanlardır.
Samsundan Artvin'e kadar Sahil boyunca uluslararası otoyol bulunmakta ve bu yol içeresinde birçok tünel mevcut ve bu yolu ücretsiz olarak kullanılmaktadır.
Şimdi gelelim kendi bulunduğumuz ilimiz Adana'ya 15 İlçesi var 15 Milletvekili var yani her ilçeye bir milletvekili düşüyor.
Eğer bu bulunduğumuz bölge Doğu Karadenizlilerin ellinde olsaydı Mersin den Adana, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep'e kadar tüm partiler ve vekiller birleşir tüm bu illerin tüm sorunlarını çözerlerdi. Bu saymış olduğum kentlerden en azından birkaç kez ülkeyi yöneten yön veren birçok siyasetçide çıkartırlardı.
Adana da ise siyaset yönetimi birlik beraberlik ruhu çok zayıf olduğu için bu güzelim ilde mevcut imkânları değerlendiremiyoruz.
Umarım Adana'ya da bir gün Karadeniz ruhu gelir ve tüm sorunlar birlik beraberlik içerisinde çözülür.


745 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Geçmişe takılı kalmak bir geleceği harcamaktır - 03/09/2019
özlerime başlamadan önce Kahraman Tazeoğlu'nundan birkaç satırla başlıyayım dedim. Ne demiş Tazeoğlu;‘'Ve geçmişe takılı kalmak bir geleceği harcamaktır. Hayat ayakta kazıklanmak değil, yediğin kazıklara rağmen ayakta kalabilmektir.
Boşalan Köy Okulları ve Belde binaları bir an önce çözüm bulunmalı - 17/07/2019
Değerli dostlar bu köşe yazımda cumhuriyettin ilk milli eğitim bakanı Hasan Ali Yücel’in klasiklerimden biri olan Francis Bacon kitabından (Denemeler S.68) kısa bir özet vereceğim Umarım sizindi ilginizi çeker. Bir de bütün şehir yasası ile boşalan
Hayat da kaç yenilgiler yaşadın/yaşatın yâda hep yenen sen oldu. - 02/05/2019
Değerli Mavi Radyo Gazetesi okurları, Daha dün gibi gazetemiz yayın hayatına gireli ve ne çabuk geçti zaman altıncı yılına girilmenin gururunu yaşamaktayız. Hayat iyi kötü geçip gitmekte ve toplumlar yönetimler geçen zamanla birlikte değişmektedir.
Bu köşe yazımda Bir Kitap ve iki fıkradan örnek vereceğim - 25/03/2019
"Beyaz Zambaklar Ülkesinde" kitabından bir kaç başlık seçtim. Türkçeye ilk kez, Mustafa Kemal Atatürk döneminde çevrilmiştir. Atatürk, Fin Halkının bu destansı başarısından öylesine etkilenmiştir ki, kitabın ülkedeki bütün eğitim kurumlarının, özelik
Adalet herkese lazım - 12/02/2019
İnsanlığın yaşamını düzene girmesini sağlayan sağlam bir alt yapısı olan bir adalet sistemidir. Adaletin sarsıntıya uğradığı dönemlerde toplumsal yapı çöküşe geçerek kargaşanın şiddetin talanın tecavüzün hat safhada olduğu dönemlerdir.
Başkanı seçecek kitle kararsız seçmen olacak… - 29/01/2019
Gündemimiz tabi ki, öncelikli olarak yerel seçim başkan adayları ittifaklar Cumhur ve Millet ittifakları adaylarını belirledi. Cumhur ittifakının (AKPARTİ-MHP) adayı mevcut belediye başkan vekili Ali Alper Boydak, Millet ittifakının (CHP-İYİ PARTİ)
Tahammül sınırınız ne kadar - 07/01/2019
Birlikte yaşam koşularını oluşturmak için çocuklarımıza ilkokuldan başlayan eğitimle olur bunu sağlamanın yolu ortak yaşam adı altında bir ders kitabı hazırlanmalı ve tüm okullarda okutulmalıdır.
Öğretmenlerimize kırk yılda köle olsak onların haklarını ödeyemeyiz - 22/11/2018
Tanınırlığımızı hatırladıktan sonara gelemim gündemimize tabiî ki herkesin ilk beklentisi siyaset olacak kim aday hangi partiden aday gibi beklentiler içersindesiniz tabiî ki öğrenmek bilgilenmek doğal hakkınız çünkü Dört yılık yada beş yıllık
Sinemanın ‘’Adanawood’’ yada ‘’AltınKozawood’’ Olmalı - 24/09/2018
Selam Dostlar Bu köşe yazısın da sizlere Adana Altın Koza ve Türk sinemasının 100. yılın dan