www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Tamer Arslan

Tamer Arslan
maviradyogazetesi@outlook.com.tr
Öğretmenlerimize kırk yılda köle olsak onların haklarını ödeyemeyiz
22/11/2018

Öğretmenlerimize kırk yılda köle olsak onların haklarını ödeyemeyiz

Önce Bir Merhaba ile Tüm Okurlarımızı Selamlıyorum, İnternet sitemizi yeniledik okurlarımıza daha iyi ulaşmak için alan adımıza www.maviradyogazetesi.net de ekleyerek bir önceki alan adımız  www.maviradyogazetesi.com yine devam etmektedir.

Tanınırlığımızı hatırladıktan sonara gelemim gündemimize tabiî ki herkesin ilk beklentisi siyaset olacak kim aday hangi partiden aday gibi beklentiler içersindesiniz tabiî ki öğrenmek bilgilenmek doğal hakkınız çünkü Dört yılık yada beş yıllık gelecek yönetim ve hizmetler için beklentiniz bu olduğunu biraz da olsa tahmin ediyor gibiyim.

Fakat ben size yüz yâda bin yıllık gelecekle ilgili elverdiğince ve bilgi dağarcığımın ve hafızamın yer verdiğince siz değerli okurlarımıza yazmaya çalışacağım merak ediyorsunuz acaba nedir diye.  Yazayım kısaca dostlar iki gün sonra 24 Kasım Öğretmenler günü bu konuda birkaç kelamım olacak ama önce ‘Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Tüm Hakkın rahmetine kavuşmuş Öğretmenlerimizi Rahmet ve Saygıyla anıyorum.’

Düşünün bir Öğretmen; ‘Başkan, Doktor, Güvenlik görevlisi, Asker, İmam, Gazeteci, Yönetici ve Muhtar vesaire tüm meslek dalarını, bizi yönetenleri yetiştiren meslek ve yönetici’ konumuna getiren bu kutsal görevi yapanlardır.

Peki, biz bu kutsal görevi yapan öğretmenlerimize hak ettikleri değeri veriyor muyuz?  Yada çok önemli olan eğitime ve öğretime önem veriyor muyuz? Veriyorsak ne yapıyoruz? Yada her meslek dalında neden geri kalıyoruz?

Peki, siz hiç herhangi bir siyasi partinin yâda siyasi partilerimizin öğretmenlerle ilgili bir projesini duydunuz mu? 

Yüz ve Bin yıllık geleceğimizi düşünüyorsak mutlaka öğretmenlerimizin sosyal ekonomik ve en önemlisi ‘iyi öğretmenleri yetiştirecek iyi öğretmenler yetiştirmeliyiz’ çünkü ülkemdeki tüm sorunlar bunun içinde ‘Ekonomi, Sosyal hayat,İşsizlik,meslek etiğine uymayan melsek sahipleri ,Terör ve en önemlisi Ahlaki değerlerimizin gün geçtikçe erozyona uğraması ve eğitim seviyesinin düşmesi gibi birçok örnekler sıralaya bilirim.

Bir an önce Öğretmenlerimizin Tüm sorunlarını çözmeliyiz inanın bu sorunları çözdükten sonra ülkemizde hiçbir sorun kalmaz…

Sözlerimi Şöyle bağlamak istiyorum ‘’Hz. Ali Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’’ işte bu anlayışı elle alırsak Öğretmenlerimize kırk yılda köle olsak onların haklarını ödeyemeyiz naçiz hane benim fikrim ve Tüm Öğretmenlerimize Saygılarımı ve şükranlarımı sunarım… Öğretmenler Gününüz Kutlu olsun.

 

 

 Paylaş | | Yorum Yaz
90 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sinemanın ‘’Adanawood’’ yada ‘’AltınKozawood’’ Olmalı - 24/09/2018
Selam Dostlar Bu köşe yazısın da sizlere Adana Altın Koza ve Türk sinemasının 100. yılın dan