www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Ali SARI

Ali SARI
El BİRLİĞİYLE CEYHANI BU HALE GETİRDİK!!!
25/09/2018
Bir hastanın iyi olabilmesi için dostlar, en önce hastanın iyi olmaya istekli olması ve ondan sonra doktora gidip tedavi olması lazım gelir. Burdaki İyi olmaktan kasıt Ceyhanın iyi olmasıdır.
Sokakta kime sorsan şehrin durumundan muzdarip ve şikayetçi! Herkes şikayetçi ama, hadi gel birşeyler yapalım denilince genelde verilen iki tür cevap var; -bir- Ceyhan düzelmez böyle gelmiş böyle gider -iki- yaa, benimle mi düzelecek boşa heveslenme! (boşa uğraşma) deniliyor, yani; kimse elini taşın altına sokmuyor. Onu da bırakın, birşeyler yapmak isteyene de muhalefetin, eleştirinin bini bir paraya. Desteklediği parti yada başkanı hatasız yönetiyormuş hiçbir sıkıntı yokmuş gibi.
Daha geçen hafta yaşadığım bir olayı sizinle paylaşayım. Mevcut belediye başkan vekili sıcak asfalt dökülen bir sokağı haklı bir gururla sosyal medya sayfasından paylaşmıştı. Bende bu memleketin ekmeğini yiyen suyunu içen havasını teneffüs eden acizane duyarlı bir vatandaş olarak paylaşımın altına yorum olarak şunu yazdım;
ALLAH c.c razı olsun Başkanım ALLAH c.c kolaylıklar versin iyi çalışmalar. Ama, yarın tekrar kazılacak/deşilecek yerleri asfaltlamayın ne olur bugünü kurtarmak için yarının milli servetini çocuklarımızın hakkını heba etmeyin.
Yorumum silindi. Hakaret yok rencide etme yok sadece Ceyhanımın hakkını heder etmeyin talebi var! Ama cevap verme, muhatap alma yerine yorumu silerek en kolayına kaçtılar. (İltifatçıların yorumu duruyor tabii.)
Siz olsanız ne yapardınız bilmem ama, ben kendi sayfamda sosyal medyada paylaştım yarın mevcut başkan vekilinin aday adaylığı söz konusu olunca cimere bu durumu yazacağım böyle bir aday adayının aday yapılması Ceyhanımız için bir kazanç olmayacak diye. Çünkü söz konusu benim memleketimin çıkarları ve bu hususda susanlar yarınlarınlarımızı çalanlar kadar suçludurlar....
Hâttâ  daha entarasanı nı söyleyeyim bazı arkadaşlar beni suçladılar! Neden böyle yazmışım kamuya açık yorumu silmeleri hakmış. Dolayısıyle gördüm ki hakkını aramak hak değil hakkını talep edeni dışlamak hak. Dışlayan kral değil yanlış anlaşılmasın kralcılar dışlıyor ötekileştiriyor....
ŞİMDİ SORUYORUM;
Sizce Ceyhan da yaşayan bizler ne kadar istiyoruz Ceyhanın düzelmesini? Hiçbir talep olmadan düzeleceğini mi düşünüyoruz? kaldı ki büyüklerimiz ne diyorlar dı? Ağlamayan çocuğa emzik verilmez!
Sahi hep kötü yönetilmekten şikayetçiyiz! peki hem iyi yönetilmediğimizi söyleyip hemde nasıl kötü yönettiğini düşündüğümüz adayları birinci çıkartıyoruz her seçimde? Bu Ceyhanın kaderimi?
Sadece yöneticilerden mi şikayetçiyiz? Aynı şekilde kendi esnafımızdan yine kendimiz Ceyhanlılar olarak şikayetçi değilmiyiz? Demek ki sıkıntı sadece Başkan da yönetenlerde değil! sıkıntı genel olarak Ceyhan da önce onu kabul etmeliyiz ve ondan sonra harekete geçip gayretle çocuklarımıza güzel bir memleket bırakmak için birşeyler yapmalıyız....
Ben ümitliyim çünkü öncü ve gayretli insanlar görüyorum bunlar sayesinde çığ misali çoğalacağız inşâ'ALLAH. Başta MAVİ RADYO GAZETESİ'ne yazı yazmamıza vesile olan İbrahim ARSLAN ve ARSLAN Medya Yayıncılık A.Ş ailesine çok teşekkür ederim bu platformdan sizlere düşüncelerimizi aktarabilmemizi sağladığı için. Sosyal medyada Ceyhan tüketici hakları sayfası var Ceyhan'ın  Durumu sayfası var Ceyhan senayisitesi sayfası var (bunlar benim bildiğim) ordan hemşehrilerimiz düşüncelerini paylaşıyorlar. Daha güzel olacak daha iyi olacak diye ümitliyim bu bir avuç öncü insanlar Ceyhanı harekete geçirecekler İnşâ'ALLAH.
Yazıma şu iki vecizeyle son veriyorum kalın sağlıcakla emanetiniz Yüce YARADANA:
Veremin başlangıçta teşhisi zor, tedavisi kolaydır. Zaman geçip de teşhis ve tedavi edilmezse belirginleşir ve tedavi imkansız bir hal alır. Bu durum devlet yönetiminde de böyledir.
Niccolo Machiavelli
HER MİLLET LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETİLİR VE HER MİLLET İCRAATINA TAHAMMÜL ETTİĞİ YÖNETİMİN MESULİYETİNE ORTAKTIR.
Winston Churchill
Ali Sarı


Paylaş | | Yorum Yaz
34 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BEYİN DURUNCA, AKIL YOLUNU ŞAŞIRINCA MEZARLIKTA ÇİFTE TELLİ OYNANIR.... - 09/11/2018
İki kişi arasında yaşanan çok manidar bulduğum gerçek diyaloğu sizinle paylaşmak istedim.