www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Tamer Arslan

Tamer Arslan
maviradyogazetesi@outlook.com.tr
Sinemanın ‘’Adanawood’’ yada ‘’AltınKozawood’’ Olmalı
24/09/2018
Sinemanın ‘’Adanawood’’ yada ‘’AltınKozawood’’ Olmalı
 
Selam Dostlar  Bu köşe yazısın da sizlere Adana Altın Koza ve Türk sinemasının 100. yılın dan
Biraz bahsedeceğim. Adana Türk Sinemasına büyük Katkılar sunan ve bu sektörün gelişmesin de büyük emekler veren bir kent.
Başkan Sözlü ‘’Adana Yeşilçam’ı Sırtlamıştır’’  Sözü Altını dolduran bir söz Bugün 21. AltınKoza Film Festivali bir kanıtıdır.Bir çok Adanalı Sinema oyuncusu bu sektörde emek vermekte ve ayrıca Adanalı iyi bir izleyicidir.Türk Sinemasının ünlü oyuncusu Fatma Girik Altın Koza Film Festivali Gecesin de Şöyle Seslendi ‘’binanın Temeli hazır temelini atık’’  Bugün Adanalı bir Kültür Bakanımız Sayın Ömer Çelik ve Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Adanalılara Sinema stüdyolarının,film yıldızlarının oturacağı evleri ve Bir Film Platosu yapmalılar artık. Adana da İki Dizi Çekildi ‘’Beyaz Gelincik’’ ve ‘’Hanımın Çiftliği’’ bugün bu diziler daha doğrusu Tüm Türk Dizileri dünya da izlenmekte. Dünyaya Adana da yapılan filmler,diziler ve festivalleriyle söz sahibi olmalıdır.
Bugün Dünyada iki sinema Sanayi var birincisi ‘’Bollywood’’ Mumbai  (eski adı Bombay) Hindistan da İkincisi ‘’Hollywood’’  Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles kentinin bir bölgesi Amerika da Sinema Sektörü bu iki kenttin elindedir.
Bollywood ve Hollywood filmlerinden Hindistan’ın melodramik  müzükleri ,muson yağmurları uzun uzadıya sinema filmleri ve Hollywood’dan da dev prodüksiyonlu sinema filmleri kovboyları,kızıl derileri,Meksikalıları ,hamburger’i,pizzayı , patlamış mısırı ve kola’yı  daha sayabiliriz  aklıma şuan bunlar geliyor sizlerin aklında daha fazlası vardır. Kısacası yani sektör geniş ve çok çaplı bir bacasız sanayidir. Şimdi diyeceksiniz Adana’ya gel kardeş evet Adana’ya gelelim merkezimiz ve ilçelerimiz doğal bir sinema ve dizi çekimi için uygun bir alan ve çevre şehirler de Balıklı göl Urfa ,Adıyaman Nemrut, Ürgüp Göreme Peri Bacaları,Mardin Medeniyetler Şehri ,Tarsus Kleopatra kapısı ,Cennet Cehennem Mersin ve Konya Mevlana gibi sinema ve dizi sektörü için bulunmaz doğal platolar tümü Adana’ya yakın Sinemanın ve dizi sektörünün merkezi Adana olmalıdır.
Bu Bacasız Sanayi Adana’ya Kurulmalı Hem Adanalılar hem de Türkiye Kazanmalı bu sektöre yatkın ve katkı sunmuş bir kent ‘’Adanawood’’ yada ‘’AltınKozawood’’ diye sinema ve dizi sektörün de söz sahibi olmalı artık.
Sanat Dünyanın en geçerli dilidir. Sanatsız kalmayın Sanata Katkı sunmuş tüm üstatlara saygılar ve Bu Dünya dan Göçenlere Allahtan Rahmet dileyerek Hayatta  olanlara da Allah  Uzun ömür ve Sağlık versin dilekleriyle… sevgiyle kalın….
Tamer Arslan
tamer_arslan@outlook.com
Gsm: 0 543 724 20 63


Paylaş | | Yorum Yaz
37 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Öğretmenlerimize kırk yılda köle olsak onların haklarını ödeyemeyiz - 22/11/2018
Tanınırlığımızı hatırladıktan sonara gelemim gündemimize tabiî ki herkesin ilk beklentisi siyaset olacak kim aday hangi partiden aday gibi beklentiler içersindesiniz tabiî ki öğrenmek bilgilenmek doğal hakkınız çünkü Dört yılık yada beş yıllık