ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

 
ANASAYFAFOTO GALERİVİDEO GALERİÖNEMLİ TELEFONLARREKLAMYAZARLAR
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905437242063
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER
Aidat Borcu Sorgulama

Mirel,“Doğada ve çevrede bulunan atık malzemelere sanatsal boyut ve işlev kazandırmak”

05/03/2021

Atık malzemelerden ‘Biz Her Yerdeyiz’ Sergisi Sanatçı Meysun Mirel’in atık malzemelerden modern sanat teknkleri ile hazırladığı sanatsal çalışmaları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Adana’da sergilenecek.

Mirel,“Doğada ve çevrede bulunan atık malzemelere sanatsal boyut ve işlev kazandırmak” 
Atık malzemelerden ‘Biz Her Yerdeyiz’ Sergisi
Sanatçı Meysun Mirel’in atık malzemelerden modern sanat teknkleri ile hazırladığı sanatsal çalışmaları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Adana’da sergilenecek.
Sanatçı Meysun Mirel’in yeni dünya modern sanat tekniklerinden asamblaj sanatı, pouring effect (dökme sanatı), abstrac art (soyut sanat), alcohol ink art (alkol mürekkebi sanatı) ve epoxy ile ilgili hazırladığı sanatsal çalışmalar Adana’lı sanatseverler ile buluşuyor.
Modern sanat örnekleriyle görsel algıyı ön plana çıkarmayı hedefleyen Sanatçı, sergisinin içeriği”yeniden düşünmek”, “Doğada ve çevrede bulunan atık malzemelere sanatsal boyut ve işlev kazandırmak” , “Günümüz sosyo ekonomik oluşumlar arasında çağdaş sanat nasıl yorumlanır düşüncesini sanatseverlere kazandırmak”," Kadının iş hayatında ve evinde sürekli yeni üretim yapma anlayışını geliştirmek".
Asamblaj tekniği ve diğer tekniklerin , doğadan temin edilen atık malzemeler ile soyut geometrik kurgu, kumaş ve kompozisyon ile güncel nesnelerin birlikte kullanılması sanatsal çalışmaların başlıcaları olarak dikkat çekiyor. Sergiye öğretmenler Cahide Mirel Awchi, Özlem Özkaya, Ülker Boğa ve Eskade Derneği sergiye fikir, malzeme, grafik konularında önemli katkılarda bulundu.
Sergi 08 Mart saat 17.00’de Adana Büyükşehir Belediyesi Fuaye salonunda pouring effect workshop çalışması (atölye çalışması) ile açılacak ve 12 Mart’a kadar sergilenecek.
75 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın