ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

 
ANASAYFAFOTO GALERİVİDEO GALERİÖNEMLİ TELEFONLARREKLAMYAZARLAR
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905437242063
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER
Aidat Borcu Sorgulama

BUZ PATENİNDE YENİ PRENSES

04/02/2021

11 YAŞINDAKİ DERYA TAYGAN, 13 YAŞ KATEGORİSİNDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencisi Derya Taygan, Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonu oldu ve

BUZ PATENİNDE YENİ PRENSES
11 YAŞINDAKİ DERYA TAYGAN, 13 YAŞ KATEGORİSİNDE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencisi Derya Taygan, Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonu oldu ve ikinci kez katılacağı Sofya Trophy’den altın madalya hedeflediğini söyledi.
Ankara’da geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İzmir Çiğli Bilim Kampüsü öğrencisi 11 yaşındaki Derya Taygan, şampiyon oldu. Derya Taygan, antrenörünün tavsiyesi üzerine 13 yaş grubunda yarıştı ve aralarında, kendisinden yaşça büyüklerin de yer aldığı 11 sporcuyu geçerek ilk sırayı aldı.
“BU KEZ HEDEFİM ALTIN”
Derya Taygan, 2019 Sofya Trophy’de yine kürsüye çıkmış ve bronz madalya kazanmıştı. Bu kez altın madalya hedefiyle hazırlandığını söyleyen Derya Taygan, “Hedefim birincilik, ama ülkemi temsil etmek, zaten şampiyonluk kadar değerli” dedi.
“HER ÖĞRENCİMİZ GURURUMUZDUR”
İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Artistik buz pateni branşında Milli sporcumuz ve değerli öğrencimiz Derya Taygan, daha önce katıldığı birçok turnuva ve yarışmada elde ettiği derecelerle bizleri gururlandırdı. Bulgaristan ve Sırbistan’da gerçekleşen turnuvalarda da ülkemizi başarıyla temsil etti. Öğrencimizi yürekten kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
“PANDEMİDE DE SPORCULARIN YANINDAYIZ”
Sportif faaliyetlerin akademik gelişimin bir parçası olduğunu ifade eden Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “Öğrencilerimiz, genç yaşta sportif bir kimlik kazanarak disiplinli ve azimli çalışmayı öğreniyor. Pandemi sürecinde de, öğrencilerimizin ilgileri yönünde hem bireysel branşlar hem de takım sporlarına katılımlarını destekliyoruz” dedi.
İTÜ ETA VAKFI DOĞA KOLEJİ:
2002 yılında kurulan ve eğitimin Türkiye’deki lideri olan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji; öğrencilerini hem akademik hem de sosyal alanda geliştiren çok yönlü eğitim modelleri ile, geleceğe tam donanımlı şekilde hazırlıyor. Sayısız bilimsel ve teknolojik ilerlemenin mimarı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ-1773) önderliğinde, Türkiye’nin önde gelen elektronik ve telekomünikasyon sanayii kuruluşlarının katkılarıyla 1989 yılında kurulan İTÜ ETA Vakfı çatısı altında, 247 yıllık birikimle, anaokulundan liseye ayrıcalıklı eğitim sunmaya devam ediyor.
74 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın