ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

 
ANASAYFAFOTO GALERİVİDEO GALERİÖNEMLİ TELEFONLARREKLAMYAZARLAR
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905437242063
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER
Aidat Borcu Sorgulama

MASUM BİR BALONCUK SÖZCÜĞÜ, BİR HAYATI TÜMDEN DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?

Hiç de masum olmayan bir “baloncuk” sözcüğü ile yaşamı alaşağı olan bir bir ailenin; endişe ve umut arasında, bir yerlerde yeniden başlamasının hikâyesi Bir Baloncuk Patladı - Ne-densiz Soru(n)lar.

MASUM BİR BALONCUK SÖZCÜĞÜ, BİR HAYATI TÜMDEN DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?
Hiç de masum olmayan bir “baloncuk” sözcüğü ile yaşamı alaşağı olan bir bir ailenin; endişe ve umut arasında, bir yerlerde yeniden başlamasının hikâyesi Bir Baloncuk Patladı - Ne-densiz Soru(n)lar.
Kendi halinde akan hayatların orta yerine düşen ateşi söndürme çabasındaki Zeynep; yaşamında gücü, dostluğu ve aşkı bir kez daha sorgulatıyor. Annesinin hastalığı sürecinde kendini keşfeden, büyüyen ve dönüşen bir kadının duygu dolu anlatımıyla soluksuz okunuyor.
“Annem bu sözler karşısında kesik kesik hıçkırıklarla ağlamaya başlamıştı. Bir yandan da hemen yanındaki cam dolaptaki yansımasına bakıp şapkasını çıkardı. Yüzünü bu hırsla dolu kadının gözlerine çevirip elini sağ tarafındaki çöküntüye götürdü. “Benim bilincim var ama buraya saklandı, bulamıyorum.” dedi.”
Yazar Burçin Sözmen’in ilk kitabı olan Bir Baloncuk Patladı - Ne-densiz Soru(n)lar, yaşanmış bir hayat hikâyesinin farklı kurgularla beslendiği bir roman.
Okuru da kendi mücadelesine dâhil ederken yaşama dair tespitlerini aforizmalara dönüştüren yazar, aslında anlatılması pek de kolay olmayan gerçekleri keyifli bir dille; hem duygusal hem de mizahi bir bakış açısıyla sunuyor.
Zamanın İnsafında Yaşamlar
Birbirine bağlı bir ailenin, ansızın değişen yaşamında dağılmak yerine daha güçlü bağlarla bağlandığı, Zeynep karakterinin dilinden, kalbinden ve gözlerinden görülen dünyanın hızla değiştiği, bazen iki çikolatalı süt metaforunda umuduna sımsıkı tutunduğu anlatılıyor. Aşkın gelen, giden ve tüm kaybedişleriyle hâlâ yeniden başlayabilme cesareti gösteren haliyle anlatısını, birbiri içinde açılan yeni öykülere dönüştürüyor.
Gözlerim gözyaşlarımı, kalbimse içimdeki çığlıkları hapsediyordu. Yolun kenarındaki ağaçlar peşimdeymiş gibi kaçıyordum. Nefes nefese kalmıştım. Koşuyordum. Nereye, ne için gittiğimi bilmeden sadece koşuyordum.”
Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlanan Bir Baloncuk Patladı - Ne-densiz Soru(n)lar, roman türünü seven ve gerçek bir yaşam öyküsünü okumak isteyen okurunu bekliyor.
56 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın