www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİM

www.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ'NİN YEREL BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ: ALTIN KOZA TÜRKİYE’DE CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN 5050×2020 KAMPANYASINI İMZALAYAN İLK FESTİVAL OLDU! Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 23-29 Eylül

ADANA’DA FESTİVAL ZAMANI!

ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ'NİN YEREL BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ: ALTIN KOZA TÜRKİYE’DE CİNSİYET EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN 5050×2020 KAMPANYASINI İMZALAYAN İLK FESTİVAL OLDU!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Yerel Basın Toplantısı, 18 Eylül’de Adana’da gerçekleşti.

Toplantıya, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Türkan Eşli, festival direktörü Kadir Beycioğlu ile festivalin bu yılki yürütme kurulu üyeleri Menderes Samancılar, Timur Savcı ve Nebil Özgentürk katıldı. Festival programının ve bu yıl getirilen yeniliklerin anlatıldığı toplantıda, Türkiye’de cinsiyet eşitliğini sağlamak amacıyla 5050×2020 kampanyası imzalayan ilk festivalin Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali olduğu da duyuruldu.

ADANA’DA FESTİVAL ZAMANI!

26. ULUSLARARASI ADANA ALTIN KOZA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin hazırlıkları tamamlandı.

Arıplex ve Cinemaximum sinemalarında toplam 141 filmin gösterileceği Festivalde, sanatseverler söyleşi, sergi ve atölyelere de katılma imkanı bulacak.

Merakla beklenen ve Türk sinemasının en önemli gündemlerinden birini oluşturan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’ne sayılı günler kaldı. Bu yıl yaptığı yeniliklerle büyük heyecan ve merak uyandıran festival, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından davet edilen yeni yürütme kuruluyla yoluna devam ediyor. Menderes Samancılar, Timur Savcı, Nebil Özgentürk, Kadir Beycioğlu ve İsmail Timuçin’in yer aldığı yeni yürütme kurulu, Adanalı sanatçıların ağırlıklı olduğu, usta isimlerden oluşuyor. Yürütme kurulu; temiz, şeffaf, hiçbir ayrım gözetmeyen, sansürsüz ve özgür bir festival için çalıştıklarını belirtiyor. Sinemaseverler tarafından ilgiyle beklenen festivalde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarışacak. Tüm kategorilerde yarışan filmlerle birlikte alanındaki kıymetli isimlerden oluşan jüri üyelerinin yer aldığı festival; onur, emek ve yaşam boyu başarı ödülleriyle renkleniyor. Festivalde ayrıca birbirinden anlamlı konuların bir araya getirildiği birçok özel bölüm de yer alıyor.

 Festivalin, 23 Eylül Pazartesi akşamı düzenlenecek açılış töreninde Yaşam Boyu Başarı Ödülü Çin sinemasının usta yönetmeni Xie Fei’ye, Orhan Kemal Emek Ödülleri ise, görüntü yönetmeni Erdoğan Engin ile makyaj sanatçısı Derya Ergün’e takdim edilecek. Sinemaseverlerin merakla beklediği Altın Koza Ödülleri, 28 Eylül Cumartesi gecesi düzenlenecek törende sahiplerini bulacak. Aynı gece düzenlenen törende Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri, oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli’ye verilecek.1397 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın