www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Başarılı eğitim anlayışının temeli fedakârlık ve sevgidir.

Karaisalı İlçesi Cumhuriyet İlkokulu Öğretmeni İlker Gök, 2/C sınıfı öğrencilerini okul sınıfları dışın dada eğitimi tamamlayıcı ve öğrencilerinin yaşadıkları yeri tanımaları için ilçe de bulunan kuruluşlara gezi düzenledi.

Başarılı eğitim anlayışının temeli fedakârlık ve sevgidir.

Karaisalı İlçesi Cumhuriyet İlkokulu Öğretmeni İlker Gök, 2/C sınıfı öğrencilerini okul sınıfları dışında da eğitimi tamamlayıcı ve öğrencilerinin yaşadıkları yeri tanımaları için ilçe de bulunan kuruluşlara gezi düzenledi.

Öğretmen İlker Gök;’’ İlçemizin ilk Milli ve yerli güzide üretim tesisi olan Dalga Su Fabrika ziyaretimizde, içtiğimiz bir yudum suyun üretiminden soframıza gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini, fabrikadaki makinelerin çalışma şekilleri, nasıl üretildiği, nasıl yapıldığı gibi konularda çocuklarımız bilgilendirme yapılmıştır. Yeni bilgi, yeni icatları doğurabilir. Gayemiz öğrencilerimizi Atatürk ilke ve İnkılâplarına, Türk Milli Eğitiminin amaçlarına ve çağın gereklerine, Devletine, Bayrağına, Dinine, Örf ve Adetlerine bağlı uygun bireyler olarak yetiştirmektir. Çocukların yaşayarak gezerek görerek öğrenmeleri bilgilerinin kalıcı olmasını istiyoruz.’’dedi

‘’HAYATTAN ALDIĞINI HAYATA VERME’’

 Gezi hakkında sözlerinin devamında Gök;’’ Bu geziler kazandırdıkları deneyim ve becerinin yanı sıra öğrencilerimizin okul yaşamından geriye kalan güzel anılar arasında yer alacağını ümit ediyoruz.  Zira eğitim, topyekûn bir milleti ve ülkeyi ilgilendiren bir faaliyetler bütünü olup, insanlar bazen gücünün yetmeyeceği işlerle veya zorluklarla karşılaşabileceği ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle çocuklarımızın eğitim-öğretimine destek ve mutluluklarına ortak açısından kurulduğu günden bu yana “hayattan aldığını hayata verme”  sosyal sorumluluk kapsamında gerek kamu, gerekse kurumsal firmalardan ve hayırseverlerden ara sıra ihtiyaca göre yardım ve destek istemek zorunda kaldığımız bir gerçektir.’’diyen.

‘’İLİM ÇİN’DE DE OLASA ALINIZ’’

Sözlerinin son olarak İlker Gök;’’ Eğitim ile ilgili örnek verecek olursak; Hz. Muhammed(Sav) Efendimizin ‘Beşikten mezara kadar ilim öğrenin, ilim Çin’de de olsa alınız, anne ve baba olarak çocuklarına bırakacağı en büyük miras iyi ahlak ve eğitimdir.

‘’EĞİTİMDE FEDA EDİLECEK TEK BİR FERT BİLE YOKTUR’’

Ve ayrıca Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yoktur, hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

ZENGİNLİK VE BÜYÜKLÜK PAYLAŞMAKTIR

Kalıcı olan ve sizden sonra anılacak olan eserleriniz ve hizmetlerimizdir. İnsan, şüphesiz fanidir. Bunun için bugün burada ve yarın her alanda her birimiz en azından bir fidan olan çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamalıyız. Zenginlik ve büyüklük paylaşmaktır, vermektir, kendinde olanı olmayana aktarabilmektir. Bu bağlamda bizlere bu imkânı tanıyan Dalga Su Fabrikamızın yönetimine gezide gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. ’’ Tamamladı.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1501 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın