www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Meral oylu, “Bu resmi çizerken ağladım”

Adanalı ressam Meral Soylu, “Suriyeli mültecilerin savaştan kaçışlarını konu alan resmi çizerken gözyaşlarıma hakim olamadım” dedi. Adanalı ressam Meral Soylu, Suriyeli mültecilerin savaştan kaçışlarını konu alan resmi çizerken gözyaşlarıma hakim

Meral oylu, “Bu resmi çizerken ağladım”

Adanalı ressam Meral Soylu, “Suriyeli mültecilerin savaştan kaçışlarını konu alan resmi çizerken gözyaşlarıma hakim olamadım” dedi.

Adanalı ressam Meral Soylu, Suriyeli mültecilerin savaştan kaçışlarını konu alan resmi çizerken gözyaşlarıma hakim olamadığını söyledi.

Soylu, çizim yaparken Suriye’deki iç savaştan dolayı ülkemize akın eden Suriyeli mültecilerin yerine kendini koyduğunu belirterek,”Empati yaptım, kendimi biran onların yerine koydum. Gözyaşlarımı tutamadım. Evlerini, topraklarını ve işyerlerini bırakarak, günlerce aç sefil yürüyerek Türkiye sınırına gelip topraklarımıza giriş yapan Suriyeli insanların durumları çok vahimdi. Halen de öyleler. Dil bilmedikleri bir ülkeye kaçıp, başlarını sokacak bir yuva bulmaya çalışan insanların bu durumuna hepimiz çok acıdık ve halen de acıyoruz. Dil, din, ırk ve cins ayrımı gözetmeyen biz sanatçılar, bu gelenlere insan gözüyle bakıyoruz” dedi.

“Onların yerinde biz de olabilirdik” diyen Meral Soylu, “Suriyeli vatandaşların Allah yardımcıları olsun, Allah bizleri onların durumuna düşürmesin” diye konuştu.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
39 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın