www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMwww.ahmetcansever.com
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tamer.arslan.50999?lst=785767319%3A100005969824724%3A1537804166
  • https://www.twitter.com/Arslan1TAMER

Türk Halk Müziği Sanatçısı Emirhan Kartal, Neşet Ertaş’ı, eserini yorumlayarak andı

Müzisyen ve aktör Emirhan Kartal, halk ozanımız Neşet Ertaş’ı, ölümünün 6. yılında “Dane Dane Benleri Var Yüzünde” adlı eserini yorumlayarak andı. Kartal’ın yorumu Youtube ve diğer dijital platformlardan dinlenebiliyor.

Türk Halk Müziği Sanatçısı ve oyuncu Emirhan Kartal

Türk Halk Müziği Sanatçısı Emirhan Kartal, Neşet Ertaş’ı, eserini yorumlayarak andı

Türk Halk Müziği Sanatçısı ve oyuncu Emirhan Kartal, ölümünün 6. yıldönümünde, "Dane Dane Benleri Var Yüzünde" adlı eseri yorumlayarak Neşet Ertaş'ı andı. Geleneksel değerlerimizi unutmamamız gerektiğini vurgulayarak bu kültüre hizmet eden Kartal, “Türküler bizim kültürel mirasımız, edebi ilmimiz. Dolayısıyla ozanlar da bu türküleri bizlere sunan, ulaştıran, üreten, taşıyıcı misyonu olan önemli kişiler. Her bir türkünün bir hikayesi ve vermek istediği mesaj vardır. İyiyi, dostluğu, vefayı, aşkı, sevgiyi, özlemi, nasihati, kısaca güzele ait ne varsa, bunları bize estetik bir biçimde sunan ozanlarımızın türkülerinde bulabiliyoruz. İster edebi anlamda, ister müzikal anlamda incelediğimizde, çok önemli eserlerin olduğunu görebiliyoruz” diyor.

Emirhan Kartal’ın yorumladığı Dane Dane Benleri Var Yüzünde adlı eser, Yotube ve diğer dijital platformlardan dinlenebiliyor.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
52 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın